Uruchomiono nowoczesną pracownię komputerową w Technikum nr 2 ZSE w Katowicach. To nagroda za zwycięstwo w Esportowej Lidze Szkół

W lutym zawodnicy z kilkunastu szkół z Katowic rywalizowali w Esportowej Lidze Szkół. W rozgrywkach zwyciężyli uczniowie Technikum nr 2 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. W. Korfantego przy ul. Raciborskiej 3, którzy dla swojej szkoły wywalczyli wyposażenie sali komputerowej o wartości prawie 100 000 zł. Organizatorami rozgrywek byli ESL FACEIT Group i miasto Katowice.

- Ściągnięcie do Katowic Intel® Extreme Masters stało się kamieniem milowym dla rozwoju naszego miasta. Legendarny Spodek co roku staje się globalną stolicą esportu, a Katowice jako gospodarz IEM są rozpoznawalną marką na świecie - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jednak IEM to nie tylko turniej finałowy, ale również inne wydarzenia. Jednym z nich jest Esportowa Liga Szkół, której druga edycja odbyła się w tym roku. Wzięło w niej udział 148 drużyn, w skład których weszło łącznie 444 zawodników. To pokazuje jak popularny jest esport wśród młodzieży – dodaje prezydent.

W lutym 2024 r. odbyła się druga edycja Esportowej Ligi Szkół w Katowicach, w której wzięło udział 444 zawodników w 148 drużynach. Po cyklu turniejów kwalifikacyjnych do finałowej rozgrywki, która odbyła się 11 lutego podczas 12. edycji Intel Extreme Masters o wygraną rywalizowali uczniowie:

  • Technikum nr 2 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. W. Korfantego,
  • Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych,
  • Technikum nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
  • Szkoły Podstawowej nr 65 im. Gustawa Morcinka.

Nowoczesna pracownia komputerowa to nagroda za zwycięstwo w Esportowej Lidze Szkół

Najlepsi okazali się uczniowie Technikum nr 2 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego. We wtorek 26 marca 2024 r. została uruchomiona nowoczesna pracownia komputerowa, będąca główną nagrodą w rozgrywkach.

- Pracownia będzie służyć uczniom jeszcze w tym roku szkolnym. Zaangażowanie w rywalizację naszych uczniów miało podłoże czysto sportowe - walczyli o nagrodę nie dla siebie samych, ale dla placówki, w której się uczą - mówi Marek Halama, dyrektor Technikum nr 2 w ZSE im. Wojciecha Korfantego.

Podczas otwarcia obecni byli członkowie zwycięskiej drużyny: Michał Botor i Jakub Szczuchniak. Trzecim członkiem drużyny podczas turnieju był Filip Baran.

- Koledzy, z którymi gram na co dzień dali mi znać, że wystartowała kolejna edycja Esportowej Ligii Szkół w Katowicach. Szybko przekazałem informację chłopakom, to było na kilka godzin przed pierwszym turniejem kwalifikacyjnym, i okazało się, że przeszliśmy do kolejnego etapu. O awansie daliśmy znać w szkole jak już było po kwalifikacjach - mówi Michał Botor. - Ta nowa pracownia wygląda super i rzeczywiście nawiązuje klimatem do tego, co można zobaczyć na IEM Katowice - dodaje Jakub Szczuchniak.

Pracownia w stylu turnieju Intel Extreme Masters

Projekt Esportowej Ligi Szkół pokazuje, że działania ESL w Katowicach wykraczają poza sferę organizacji wyłącznie Intel Extreme Masters.

- Cieszymy się z realizacji kolejnego projektu wspólnie z miastem Katowice. Rozgrywki w ramach Esportowej Ligi Szkół pozwalają młodym graczom nie tylko na rozwój swojej pasji, ale również na aktywne wspieranie ich placówek edukacyjnych. Dzięki wygranej uczniów z Technikum nr 2 sala informatyczna szkoły została wyposażona w najlepszej jakości sprzęt, przypominający ten, na którym grają profesjonaliści – mówi Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL FACEIT Group, organizatora Intel Extreme Masters w Katowicach. - Jest to inicjatywa, która nie tylko promuje zdrową rywalizację, ale również integruje społeczność szkolną poprzez pasję do esportu – dodaje dyrektor.

Na nagrodę złożyło się 17 stanowisk przypominających te, na których grają profesjonaliści. Pozwalają one nie tylko na komfortową naukę, ale także na próbowanie swoich sił w dowolnym tytule esportowym. Uczniowie podczas korzystania z sali mogą poczuć klimat znany z największych turniejów esportowych na świecie, gdyż na ścianach pojawiły się motywy nawiązujące do turnieju Intel Extreme Masters.

Puszczyk uralski

Może Cię zainteresować:

Do Leśnego Pogotowia trafił puszczyk uralski. Został potrącony w centrum Katowic

Autor: Redakcja

26/03/2024

Odnowiono park giszowiecki 4

Może Cię zainteresować:

Odnowiono Park Giszowiecki w Katowicach. Nowe nasadzenia, ławki i rekultywacja terenu. Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim

Autor: Szymon Karpe

26/03/2024

Szlak bebokow katowice 02

Może Cię zainteresować:

Zwiedzamy Katowice Szlakiem Beboków. W mieście jest już prawie 50 figurek sympatycznych straszaków

Autor: Katarzyna Pachelska

21/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon