W Katowicach powstał bar, w którym można rzucać... siekierami! To inspirowana kulturą wikingów Valhalla przy ul. Drzymały

Od niedawna w Katowicach działa Valhalla - bar, gdzie można napić się miodu oraz piwa, a także spróbować swoich sił w rzucaniu do celu… siekierami. - Nastawiamy się przede wszystkim na rozrywkę, czyli rzucanie siekierami, a napić się można później - tłumaczą właściciele.

Wystarczy przekroczyć próg kamienicy przy ul. Michała Drzymały 9 i zejść po kilkunastu schodach, żeby - jak zapewniają właściciele - przenieść się do Valhalli, czyli miejsca, gdzie według mitologii nordyckiej trafiają polegli w chwale wojownicy.

Katowicka Valhalla to bar w klimacie nawiązującym do opowieści o wikingach, którzy siali postrach na morzu oraz lądzie. Można tutaj napić się miodu oraz piwa, a przede wszystkim spróbować swoich sił w rzucaniu do celu… siekierami.

- Wybraliśmy się kiedyś na randkę do Krakowa. To była niespodzianka. Trafiliśmy na rzucanie siekierami i tak nam się spodobało, że postanowiliśmy przenieść to do Katowic, gdzie mieszkamy - opowiadają właściciele Valhalli.

Zależało im na tym, aby w lokalu oddać klimat związany z wikingami. Stąd dużo surowego drewna i surowej cegły, runy oraz wiszące na ścianach skóry.

Sheikh falafel katowice 3maja 14

Może Cię zainteresować:

Baklawa, falafele, oliwki w wielkiej liczbie i różnorodności. Delikatesy marokańskie Sheikh Falafel otwarto w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

30/03/2023

"Ludziom pod wpływem nie wydajemy siekier"

Nie ma co ukrywać, że połączenie alkoholu i latających w powietrzu siekier nie brzmi jak coś bezpiecznego.

- Nastawiamy się przede wszystkim na rozrywkę, czyli rzucanie siekierami, a napić się można później. Dodatkowo nie sprzedajemy mocnego alkoholu. Mamy tylko piwo i miód pitny - tłumaczą właściciele. - Konsultowaliśmy się w sprawach bezpieczeństwa z policją, a także przeanalizowaliśmy, jak to wygląda w innych tego typu miejscach. Mamy świadomość, że nie możemy pozwolić sobie na żaden wypadek, dlatego mocno stawiamy na tzw. BHP - dodają.

Zgodnie z procedurą każdy gość musi zapoznać się z regulaminem i podpisać oświadczenie, że nie jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Później obsługa prowadzi krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i techniki rzucania.

- Osobom, co do których mamy podejrzenie, że są pod silnym wpływem alkoholu, po prostu nie wydajemy siekier - podkreślają właściciele. - Jesteśmy czynni w tygodniu od 15.00 do 21.00, a w weekendy od 12.00 do 21.00. Nie chcemy działać w godzinach nocnych. Można przyjść do nas na randkę, urodziny lub spotkanie integracyjne, dobrze się bawić, a dopiero później ruszyć w miasto - proponują.

W Valhalli mają odbywać się m.in. zawody w rzucaniu siekierami, a w planach jest jeszcze restauracja na parterze kamienicy i letni ogródek.

Wolni ludzie katowice 4

Może Cię zainteresować:

Kąsek Kuby w sercu Katowic. Lokal z rumem Wolni Ludzie otwiera się 29 marca na rogu Mariackiej i Mielęckiego. MENU, CENY

Autor: Katarzyna Pachelska

28/03/2023

„Praktyka czyni mistrza”

Czy łatwo trafić siekierą w tarczę? Spróbowaliśmy, i potwierdzamy, że łatwo. Dużo trudniej rzucić w taki sposób, aby się w nią wbiła.

- Uczymy najprostszej techniki rzutu, zza głowy. Tak naprawdę nie chodzi o siłę, ale właśnie o technikę. Wystarczy stanąć w odpowiedniej odległości, odpowiednio ułożyć rękę i rzucić tak, aby siekiera zrobiła w powietrzu półtora obrotu - wyjaśniają w skrócie właściciele.

Dostępnych jest kilka rodzajów siekier dla mniej i bardziej zaawansowanych. Różnią się przede wszystkim wagą.

- Oczywiście praktyka czyni mistrza. Niektórzy goście łapią w mig, inni potrzebują trochę czasu. My gwarantujemy dobrą i niecodzienną rozrywkę - oceniają właściciele Valhalli.

Budynek szkoly maple bear katowice 3

Może Cię zainteresować:

Kanadyjska prywatna szkoła podstawowa Maple Bear powstaje w budynku... dawnej szkoły przy Stawowej. To będzie pierwsza taka placówka w Polsce

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2023

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Przyjechał na kilka dni z Niemiec, a tu cyk! Policjantka na urlopie nie straciła czujności i zatrzymała go w Katowicach

Autor: Redakcja

29/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon