W Katowicach powstał bar, w którym można rzucać... siekierami! To inspirowana kulturą wikingów Valhalla przy ul. Drzymały

Od niedawna w Katowicach działa Valhalla - bar, gdzie można napić się miodu oraz piwa, a także spróbować swoich sił w rzucaniu do celu… siekierami. - Nastawiamy się przede wszystkim na rozrywkę, czyli rzucanie siekierami, a napić się można później - tłumaczą właściciele.

Wystarczy przekroczyć próg kamienicy przy ul. Michała Drzymały 9 i zejść po kilkunastu schodach, żeby - jak zapewniają właściciele - przenieść się do Valhalli, czyli miejsca, gdzie według mitologii nordyckiej trafiają polegli w chwale wojownicy.

Katowicka Valhalla to bar w klimacie nawiązującym do opowieści o wikingach, którzy siali postrach na morzu oraz lądzie. Można tutaj napić się miodu oraz piwa, a przede wszystkim spróbować swoich sił w rzucaniu do celu… siekierami.

- Wybraliśmy się kiedyś na randkę do Krakowa. To była niespodzianka. Trafiliśmy na rzucanie siekierami i tak nam się spodobało, że postanowiliśmy przenieść to do Katowic, gdzie mieszkamy - opowiadają właściciele Valhalli.

Zależało im na tym, aby w lokalu oddać klimat związany z wikingami. Stąd dużo surowego drewna i surowej cegły, runy oraz wiszące na ścianach skóry.

Sheikh falafel katowice 3maja 14

Może Cię zainteresować:

Baklawa, falafele, oliwki w wielkiej liczbie i różnorodności. Delikatesy marokańskie Sheikh Falafel otwarto w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

30/03/2023

"Ludziom pod wpływem nie wydajemy siekier"

Nie ma co ukrywać, że połączenie alkoholu i latających w powietrzu siekier nie brzmi jak coś bezpiecznego.

- Nastawiamy się przede wszystkim na rozrywkę, czyli rzucanie siekierami, a napić się można później. Dodatkowo nie sprzedajemy mocnego alkoholu. Mamy tylko piwo i miód pitny - tłumaczą właściciele. - Konsultowaliśmy się w sprawach bezpieczeństwa z policją, a także przeanalizowaliśmy, jak to wygląda w innych tego typu miejscach. Mamy świadomość, że nie możemy pozwolić sobie na żaden wypadek, dlatego mocno stawiamy na tzw. BHP - dodają.

Zgodnie z procedurą każdy gość musi zapoznać się z regulaminem i podpisać oświadczenie, że nie jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Później obsługa prowadzi krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i techniki rzucania.

- Osobom, co do których mamy podejrzenie, że są pod silnym wpływem alkoholu, po prostu nie wydajemy siekier - podkreślają właściciele. - Jesteśmy czynni w tygodniu od 15.00 do 21.00, a w weekendy od 12.00 do 21.00. Nie chcemy działać w godzinach nocnych. Można przyjść do nas na randkę, urodziny lub spotkanie integracyjne, dobrze się bawić, a dopiero później ruszyć w miasto - proponują.

W Valhalli mają odbywać się m.in. zawody w rzucaniu siekierami, a w planach jest jeszcze restauracja na parterze kamienicy i letni ogródek.

Wolni ludzie katowice 4

Może Cię zainteresować:

Kąsek Kuby w sercu Katowic. Lokal z rumem Wolni Ludzie otwiera się 29 marca na rogu Mariackiej i Mielęckiego. MENU, CENY

Autor: Katarzyna Pachelska

28/03/2023

„Praktyka czyni mistrza”

Czy łatwo trafić siekierą w tarczę? Spróbowaliśmy, i potwierdzamy, że łatwo. Dużo trudniej rzucić w taki sposób, aby się w nią wbiła.

- Uczymy najprostszej techniki rzutu, zza głowy. Tak naprawdę nie chodzi o siłę, ale właśnie o technikę. Wystarczy stanąć w odpowiedniej odległości, odpowiednio ułożyć rękę i rzucić tak, aby siekiera zrobiła w powietrzu półtora obrotu - wyjaśniają w skrócie właściciele.

Dostępnych jest kilka rodzajów siekier dla mniej i bardziej zaawansowanych. Różnią się przede wszystkim wagą.

- Oczywiście praktyka czyni mistrza. Niektórzy goście łapią w mig, inni potrzebują trochę czasu. My gwarantujemy dobrą i niecodzienną rozrywkę - oceniają właściciele Valhalli.

Budynek szkoly maple bear katowice 3

Może Cię zainteresować:

Kanadyjska prywatna szkoła podstawowa Maple Bear powstaje w budynku... dawnej szkoły przy Stawowej. To będzie pierwsza taka placówka w Polsce

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2023

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Przyjechał na kilka dni z Niemiec, a tu cyk! Policjantka na urlopie nie straciła czujności i zatrzymała go w Katowicach

Autor: Redakcja

29/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bar mleczny Europa, Katowice

Kultowy Bar Mleczny Europa przy Mickiewicza działa dalej

Jarmark boze narodzenie 2023 katowice 62

Co można zjeść i wypić na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Wolni Ludzie Katowice

W miejscu Złotego Rogu powstaje oryginalny lokal z... rumem

Spiż, Katowice

Popularna katowicka dyskoteka zostanie zamknięta?

Karp

Karpia jest mało przed świętami. Poza tym jest drogi. Czemu?

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować