W Katowicach zaczyna się budowa 500-metrowej drogi rowerowej z chodnikiem. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

Lepszy rydz niż nic. W Brynowie przybędzie fragment drogi rowerowej. Fragment, bo trudno mówić o nowej drodze, skoro ma ona liczyć zaledwie 500 metrów. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego.

17 lipca 2023 r. rozpoczną się roboty budowlane związane z planowaną realizacją zadania zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego – Droga rowerowa wzdłuż ul. Meteorologów na odcinku do ul. Porfirowej.

To zadanie, które w katowickim BO otrzymało 934 głosy mieszkańców. W przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach wpłynęły 3 oferty. Umowę na realizację tego zadania podpisano z firmą ZRDiTZ Romus z Katowic, która wyceniła prace na nieco ponad 1 mln zł. Na wybudowanie infrastruktury wykonawca będzie miał 45 dni. Zakres prac obejmuje wykonanie ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogródków działkowych, łączącego ul. Zgrzebnioka z ul. Porfirową w dzielnicy Brynów. Ciąg będzie wykonany z masy mineralno-bitumicznej koloru naturalnego. Długość planowanego połączenia to blisko 500 metrów.

Niedawno zakończyła się inwestycja dotycząca budowy ronda na ul. Meteorologów, którego układ drogowy uwzględnia gotowe już przejazdy rowerowe w kierunku pobliskiego osiedla.

- Wszystkie te działania wpłyną na poprawę komfortu, bezpieczeństwa oraz płynności ruchu drogowego na odcinku od ul. Zgrzebnioka do ul. Porfirowej - przekonują urzędnicy.

Na etapie projektowania znajdują się również kolejne odcinki połączenia rowerowego od osiedla Zgrzebnioka do ul. Francuskiej, które – podobnie jak nowa infrastruktura na ul. Meteorologów – powstają w wyniku głosowania mieszkańców w ramach katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Rowery katowice

Może Cię zainteresować:

Wzdłuż ul. Korczaka w Katowicach Szopienicach zostanie poprowadzona nowa droga rowerowa

Autor: Redakcja

07/07/2023

Staw morawa katowice

Może Cię zainteresować:

Katowicka Dolina Pięciu Stawów. Powstaną tu m.in. kąpielisko i ścieżka rowerowa, a dziki parking będzie zagospodarowany

Autor: Redakcja

05/06/2023

Katowice tdp 2021

Może Cię zainteresować:

Tour de Pologne 2023 w Katowicach 3 sierpnia. Zamknięte ulice, parkingi i zmiany w kursowaniu transportu ZTM

Autor: Katarzyna Pachelska

14/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon