Wbił nóż w udo mężczyzny. Sytuacja wydarzyła się przy wejściu na dworzec PKP w Katowicach. Policja szuka nożownika

Policja poszukuje sprawcy ataku z nożem w ręce na mężczyznę. Sytuacja wydarzyła się przy wejściu na dworzec PKP w Katowicach od placu Szewczyka.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała przy użyciu noża.

Do zdarzenia doszło 16 lutego 2022 roku o godz. 21.50 w Katowicach przy wejściu na dworzec PKP od strony placu Szewczyka (zwanego też placem Lecha i Marii Kaczyńskich). Sprawcę nagrały kamery monitoringu dworcowego, ale kadry są niewyraźne.

Widoczny na zdjęciu mężczyzna ugodził jeden raz w prawe udo innego mężczyznę. Ofiara doznała obrażeń ciała - konkretnie rany kłutej prawego uda po stronie zewnętrznej.

Ponieważ podejrzewany o ugodzenie nożem mężczyzna, jak mówią policjanci, "dopuścił się przestępstwa uszkodzenia ciała publicznie i z błahego powodu", jego występek ma charakter chuligański.

Teraz policjanci z Katowic szukają nożownika spod dworca PKP. Proszą o pomoc świadków zdarzenia albo osób mogących rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości. Proszeni są o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 125 50, 47 85 120 00, 47 85 123 04 lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uczestnicy bójki Katowice

Nocna bójka w centrum Katowic. Atak nożownika

Policjanci na dworcu PKP Katowice

Policjanci też pomagają na dworcu PKP w Katowicach

Narkotyki ujawnione przez policję w Katowicach

Na widok policji rzucił się do ucieczki. Miał narkotyki

Sierżant Sebastian Chojnacki

Nowy dzielnicowy w Katowicach. To Sebastian Chojnacki

Więzienie (zdjęcie ilustracyjne)

Spał w aucie, a powinien w... celi. Kobieta go wsypała

Mężczyzna podejrzany o kradzież hulajnogi, Katowice

Ukradł hulajnogę elektryczną na stacji benzynowej

07240001 MP4 06 13 25 21 Still002

„Bezpieczne Śródmieście”. Katowice zwiększają patrole