Zabójcę kobiety, poszukiwanego listem gończym, zatrzymali śląscy policjanci

Był skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo kobiety. Wyszedł z więzienia przed końcem wyroku, ale nie dopełnił warunków zwolnienia. Teraz dopadli go policjanci ze Śląska.

Policja Śląska
Zatrzymanie zabójcy

Śląscy kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali 49-letniego zabójcę, poszukiwanego listem gończym. Za mężczyzną był również wydany Europejski Nakaz Aresztowania, bo, jak ustalili śląscy łowcy głów, ukrywał się także za granicami Polski.

Został skazany za zabójstwo kobiety

49-latek był skazany prawomocnym wyrokiem na karę 25 lat więzienia za zabójstwo kobiety na tle rabunkowym, dokonane w 1995 roku. Po odbyciu większości kary, w 2020 roku, został warunkowo zwolniony. Nie dotrzymywał jednak warunków zwolnienia, Sąd Okręgowy w Opolu wydał więc za nim w kwietniu 2021 roku list gończy, by na powrót osadzić go w więzieniu. Sprawę początkowo prowadzili piekarscy kryminalni, jednak w styczniu 2022 roku przejęli ją śląscy łowcy głów. Ustalili, że 49-latek przebywa w Holandii. W związku z tym sąd wydał również za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania.

Przyjechał na kilka dni do Piotrkowa Trybunalskiego

Śląscy kryminalni wytropili go jednak ostatecznie w Polsce. Okazało się, że mężczyzna przyjechał dosłownie na kilka dni do Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas zatrzymania, w mieszkaniu, w którym się ukrywał, nie stawiał oporu, był kompletnie zaskoczony, że go odnaleziono. Mężczyzna został osadzony w areszcie, skąd trafi do docelowej jednostki penitencjarnej, w której odbędzie pozostałą część kary z zasądzonych mu 25 lat więzienia.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pieniadze

66-latek oszukany metodą "na policjanta"

Uwaga wypadek

Potrącenie kobiety w Katowicach. Bardzo wcześnie rano

Pomiar wykazał 211 km/h

Za bardzo się spieszył na Chorzowskiej

Złodziej ubrań Katowice

Nakradł w Galerii Katowickiej sportowych ciuchów za 2 tys.

Zmarły w katowickim szpitalu mężczyzna

Ten mężczyzna zmarł w katowickim szpitalu. Kim był?

Poszukiwani mężczyźni podejrzani o pobicie

Pobili małżeństwo w Katowicach. Trzej mężczyźni poszukiwani

Agresywny pies (zdjęcie ilustracyjne)

Agresywny pies pogryzł w Katowicach 4 osoby. Zastrzelono go