Zamknięcie jezdni w kierunku Sosnowca na wiadukcie nad Porcelanową od 22.11. Kolejny etap remontu na Murckowskiej

Remont wiaduktu na ulicy Murckowskiej nad ulicą Porcelanową w Katowicach powoduje olbrzymie korki na drodze Katowice-Tychy, głównie na pasie w kierunku Tychów, gdzie 3 pasy schodzą się w jeden. Od przyszłego poniedziałku, 22 listopada 2021 r. szykuje się tu zmiana organizacji ruchu. Sprawdź, na czym będzie polegać.

Google Maps
Wiadukt nad ulicą Porcelanową, Katowice

Urzędnicy zapowiadają, że w poniedziałek 22 listopada 2021 r. nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie wiaduktu nad ulicą Porcelanową.

Remont wiaduktu nad Porcelanową. Zmiany w organizacji ruchu

Nastąpi całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Sosnowca, a ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Tychów. Do tej pory dwoma pasami poruszali się kierowcy jadący w kierunku Sosnowca, od 22 listopada będzie na odwrót - jeden pas ruchu będzie obowiązywał w kierunku Sosnowca, a dwa - w kierunku Tychów.

Remont dylatacji na wiadukcie w ciągu ul. Murckowskiej nad ul. Porcelanową twa od 2 listopada 2021 r. Powoduje ogromne korki na DK 86, zwłaszcza w kierunku Tychów. Można się spodziewać, że po zmianie organizacji ruchu korki pojawią się w stronę Tychów.

To kolejne prace na katowickim odcinku DK 86

Dlaczego remont tego fragmentu DK 86 był konieczny właśnie teraz, gdy na Giszowcu trwa wielka budowa węzła DK86 z DK 81, również powodująca wielkie korki?

O korkach w całych Katowicach pisaliśmy w dniu rozpoczęcia remontu wiaduktu nad Porcelanową: Potężny korek na DK 86 w Katowicach. Rozpoczął się remont wiaduktu

- Pozostawienie dylatacji na zimę w obecnym stanie mogłoby spowodować ich całkowite zniszczenie, co mogłoby doprowadzić do zamknięcia drogi ze względu na bezpieczeństwo osób, które ją użytkują - tłumaczy Konrad Wronowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. - Działając w tej chwili, zapobiegniemy ewentualnemu wystąpieniu większych utrudnień w przyszłości - dodaje dyrektor.

Polecamy jeszcze do przeczytania:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach. Co i za ile można tu zjeść i czego się napić

Pogrzeb Kamila Durczoka. Dziennikarz został pochowany na Kostuchnie w Katowicach

Zmarł Andrzej Urny, gitarzysta Perfectu i Dżemu, Muzyk pochodził ze Śląska

„Warszawa była tylko miejscem pracy. Kochał Śląsk”. Kamila Durczoka wspomina Witold Pustułka

Gangster z Niemiec wpadł w Katowicach. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

W zakres robót wchodzą:

  • rozbiórka uszkodzonych dylatacji blokowych,
  • sfrezowanie nawierzchni w obrębie dylatacji, wykucie wnęk,
  • osadzenie elementów kotwiących,
  • montaż nowych dylatacji modułowych wraz z dozbrojeniem i odtworzeniem ścianek zaplecznych, kap chodnikowych, izolacji oraz nawierzchni w obrębie dylatacji.

Pod obiektem odtworzone zostaną umocnienia nasypów, które zostały naruszone w wyniku przecieku uszkodzonej dylatacji blokowej.

Remont przeprowadza wyłoniona w przetargu firma Primost Południe z Będzina. Koszt naprawy wyniesie niecałe 1,3 mln zł.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon