Pasy rowerowe powstaną na ulicy Sokolskiej. Od 25 września utrudnienia na tej ulicy w centrum Katowic

Od dzisiaj, czyli poniedziałku 25 września 2023 r., na ulicy Sokolskiej w Katowicach można się spodziewać utrudnień związanych z rozpoczęciem prac nad wykonaniem pasów rowerowych.

MZ Ui M Katowice 1

Prace na ulicy Sokolskiej w Katowicach są związane z wykonaniem pasów rowerowych. W pierwszym etapie prac - koncentrującym się na wykonaniu oznakowania cienkowarstwowego - zaplanowano zdzieranie starego oznakowania poziomego, które ma trwać od 25 do 28 września. Następną kwestią będzie trasowanie nowego oznakowania oraz jego wykonanie, czyli malowanie pasów rowerowych i innych niezbędnych oznaczeń, które potrwa planowo do 30 września.

- Oczywiście musimy pamiętać, że terminy te są uzależnione od warunków pogodowych, ale zakładamy, że prace zostaną zakończone maksymalnie do 15 października - informują urzędnicy z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Katowicach.

Kolejnym krokiem będą planowane prace brukarskie, które, jak obiecują drogowcy, nie będą miały większego wpływu na ruch pojazdów oraz pieszych. Cały projekt, włączając w to oznakowanie oraz prace brukarskie, jest realizowany przy wsparciu budżetu w wysokości prawie 890 tys. złotych.

- Mimo ograniczonych środków finansowych, planujemy dostosować trasę Sokolską do potrzeb rowerzystów, aby zapewnić im bezpieczne i wygodne warunki podróżowania - dodają urzędnicy w MZUiM.

Jakby tego było mało, w tym czasie, konkretnie od 29 września do 1 października, jest planowana modernizacji sygnalizacji świetlnej na trasie: Sokolska – Chorzowska, a w dniach 2-8 października: Sokolska – Morcinka. MZUiM ostrzega, że w tych terminach prace nad modernizacją sygnalizacji mogą wpływać na płynność ruchu.

Mural wodecki katowice 03

Może Cię zainteresować:

4-gwiazdkowy hotel powstaje przy Mariackiej. Epickie balkony, mural z Wodeckim, piętra górnicze i hutnicze, steampunkowy pub

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2023

Rece zdjecie ilustracyjne

Może Cię zainteresować:

Niegodziwcy chcieli oszukać seniorkę z Katowic na program "Łazienka +". Miała niby dostać 4,5 tys. na remont toalety

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2023

Fabryka park katowice budowa 05

Może Cię zainteresować:

W Katowicach Piotrowicach powstaje park handlowy Fabryka Park. Już wiadomo, jakie sklepy tam będą

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon